Fontanna multimedialna

Fontanna multimedialna sterowana kodem QR

Fontanna multimedialna tańcząca sterowana kodem QR interaktywna – jest fontanną składającą się z ośmiu autonomicznych agregatów fontannowych zamontowanych na zbiorniku w kształcie koła. Jest to fontanna dynamiczna pozostająca w ciągłym ruchu strumieni. Sposób działania fontanny realizowany poprzez programy pokazów uruchamianych cyklicznie w określonym czasie lub na żądanie przez spacerowiczów. Interakcja z fontanną odbywa się za pomocą panelu sterowania manualnego i zamontowanych nań czujników poszczególnych strumieni.

Programy fontanny multimedialnej

Dwa pierwsze programy to pokazy prezentujące w dynamiczny sposób grę wody i światła uruchamiane naprzemiennie co 20 min. Czas trwania pierwszego pokazu to 8 min. Czas trwania drugiego to 12 min. Rozpoczynając działanie fontanny od pełnej godziny, co 20 min fontanna załącza się w tryb dwóch pokazów. Strumienie wody z poszczególnych dysz uruchamiane są tak, aby efektownie zaprezentować grę wody i światła w różnych od siebie sposobach zaprogramowania prezentacji. Pierwszy to pokaz stonowany subtelnie operujący strumieniami wody jak i podświetlaniem kolorami, drugi pokaz to bardzo dynamiczne operowanie strumieniami wody jaki i rozmaitość i wielokolorowość po zapadnięciu zmroku. W czasie przerwy między pokazami jak i przez całą noc, fontanna pracuje w programie spoczynkowym. Polega to na tym, że z każdej kolejno dyszy na niewielką wysokość, w ospały sposób unoszony jest strumień wody w kierunku zgodnym z kierunkiem ruchu wskazówek zegara. Również trybie spoczynkowym po zmroku jak i przez całą noc poszczególnie uruchamiane strumienie wody są podświetlane w różnobarwnych kolorach.Interakcja z fontanną multimedialną

Interakcja z fontanną multimedialną polega na uruchamianiu dłońmi poszczególnych strumieni wody za pomocą panela sterowania manualnego fontanną. Panel sterowania wykonany jest z granitu lub stali. W blat panela wbudowane są czujniki zbliżeniowe rozmieszczone w kształcie koła tak aby odwzorować rozmieszczenie agregatów fontannowych na zbiorniku wodnym, co ułatwia zabawę strumieniami wody. Każdy czujnik przypisany jest do pojedynczego strumienia. Zasada działania panela polega na tym, że w chwili gdy któryś z czujników wykryje obecność dłoni nad sobą, to cała fontanna przechodzi z trybu prezentacji automatycznej pokazów, w tryb sterowania ręcznego strumieniami. Fontanna przechodzi z trybu pracy sterowania ręcznego z panela w tryb pracy automatycznej pokazów zawsze, gdy przez krótki czas automatyka fontanny nie będzie rejestrowała cyklicznych zmian stanów na czujnikach panela.

Fontanna multimedialna – uruchomienie pokazu

Pokaz uruchamiany jest na żądanie w dowolnym momencie przez spacerowicza, który swoim telefonem skanując kod QR z tablicy informacyjnej uruchomi stronę www sterowania wyborem dwóch pokazów muzycznych (może być ich dowolna ilość). W momencie wybrania utworu muzycznego fontanna przerywa pracę automatyczną pokazów i zaczyna tańczyć strumieniami do muzyki wydobywającej się z telefonu spacerowicza. Gdy inny spacerowicz chce uruchomić kodem QR „tańczącą fontannę” w trakcie jej działania w trybie muzycznym, na telefonie wyświetlana jest informacja o trwającym pokazie i możliwości przyłączenia się do niego. Po akceptacji takiej propozycji telefon zaczyna odtwarzać muzykę. W ten sposób do podziwiania „tańczącej fontanny” może dołączyć dowolna ilość osób. Momentem przejścia fontanny z trybu programu „tańczącej fontanny” do trybu automatycznego odtwarzania pokazów, będzie zamknięcie strony www fontanny lub wygaszenie ekranu telefonu ostatniego spacerowicza uczestniczącego w 3 odtwarzanym programie muzycznym. Aplikacja www fontanny posiada zabezpieczenie glokalizacji uniemożliwiające uruchomienie „fontanny tańczącej” poza bliskim otoczeniem.

Facebook